Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak wymigać się od mandatu za prędkość.

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wymigać się od mandatu za prędkość.

    marek10, które zakopianka czy kocmyzowska

  • #2
    Jak wymigać się od mandatu za prędkość.

    Dostałem od kumpla coś takiego i jestem ciekaw co Wy na to:


    "1. Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów ( zasada główna, warunek konieczny).

    2. Prosimy o legalizację radaru i udajemy, że dokładnie czytamy, bo na 100% jest OK.

    3. Zgłaszamy małą uwagę: „Panie Poruczniku ( grzecznie - niezależnie od stopnia - policjanci to lubią),
    ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuję bardzo, ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego”.

    4. Dostrzegając wielkie oczy „Pana Porucznika” mówimy dalej: „Widzi Pan - zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art. 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy, łącznie z zasilaniem jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V. Proszę więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów” (oczywiście taki dokument nie istnieje)

    5. Sprawia trafia do Sądu Grodzkiego.

    6. W międzyczasie piszemy do Głównego Urzędu Miar i Wag „pismo / zapytanie”, w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru. Dostajemy odpowiedź „Oczywiście, że tak” oraz pouczenie: „…jeżeli używa się wagi elektronicznej (a więc urządzenia pomiarowego!), które ma legalizację, natomiast jego bateria lub akumulator legalizacji nie posiada, to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością, a więc niezgodny z prawem, ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie i podlega karze…”

    7. Na naszej sprawie w Sądzie, pokazujemy odpowiedź z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd by nie wymierzał kary grzywny „Panu Porucznikowi” za „posługiwanie się urządzeniem pomiarowym, które nie posiada legalizacji”.




    ps. Jeśli już bylo to przepraszam za zamieszczenie jeszcze raz ale nie mogłem tego znaleźć.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      bardzo ładna bajeczka. Ciekawe czy gliniarz pomyśli, że z niego robi się balona, czy kierujący sam z siebie. :?: :?: :?:
      w prawie o miarach nie ma 63 art. :szeroki_usmiech
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez endryu
        w prawie o miarach nie ma 63 art.
        tego już nie wiem... takie coś mi podesłał znajomy i nie sprawdzałem tego ale ska miska może wiedzieć, że nie ma ?
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Z tego co pamiętam na tym forum już była nawet bajka o tym sposobie i o tym, że się to wcale nie sprawdza i nic z tego nie jest prawdą.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            Takie cos juz kiedys bylo, tak wiec proponuje skonczyc temat, zaczac jezdzic przepisowo i nie bedzie problemu :twisted:
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X